• Fond Odkolek

Deník E15 se omluvil Lucii Odkolek za nepravdivý titulek

Deník E15 se omluvil za zavádějící článek s nadpisem: "Agrofert se musí soudit o značku Odkolek. Chovají se jako pokračovatelé rodu, stěžuje si dědička".

Písemná omluva ve znění:

„Omlouváme se paní Lucii Frederice Groene Odkolek za zveřejnění článku s titulkem „Agrofert se musí soudit o značku Odkolek. Chovají se jako pokračovatelé rodu, stěžuje si dědička“ na internetových stránkách deníku E15. Označení „dědička“ vzniklo v naší redakci, paní Lucie Frederika Groene Odkolek se tak

sama nikdy neoznačila" byla doručena právním zástupcům Lucie Odkolek. V uvedeném článku E15 byl navíc vyvolán nepravdivý dojem, že Lucie Odkolek podala žalobu na společnost United Bakeries a.s. Agrofert, kde si klade jakési "dědické" nároky. Tuto nesprávnou informaci poté převzala ČTK a další média, aniž by si ji dále ověřila. Jediná žaloba ve "věci Odkolek" byla podána nadačním fondem Odkolek na společnost, která byla založena účelově soukromou osobou, která si poté naopak činila nároky na označení "Odkolek" vůči nadačnímu fondu. Článek byl na žádost právních zástupců Lucie Odkolek zároveň odstraněn z internetové verze deníku E15.
0 views0 comments